Instrukcija

Mīksto mēbeļu ekspluatācijas instrukcija.

Lai mēbeļu kalpošanas laiks būtu ilgāks un tās saglabātu labu izskatu, rekomendējam ievērot instrukciju. Pretējā gadījumā mēbelēm tiek anulēta ražotāja garantija .

Gaisma : Nepieļaut tiešu saules staru krišanu uz mēbelēm !

Temperatūras režīms : Mēbeles novieto dzīvojamās telpās ,kur temperatūra ir + 10⁰C līdz +25 ⁰C ar relatīvo gaisa mitrumu 60%-70%. Nepieļaut karstu priekšmetu tiešu ietekmi, no siltumu izdalošiem elementiem novietot 1m-1.5 m attālumā. Temperatūras svārstības var ietekmēt mēbeles kvalitāti un kalpošanas ilgumu !

Mitrums: Nenovietot mēbeles telpās, kurās ir paaugstināts vai pazemināts mitruma līmenis. Vēlamais mitruma līmenis 60 %- 70%, kam jābūt nemainīgam visu mēbeles kalpošanas laiku. Izmantotās koka detaļas paaugstināta mitruma rezultātā uzbriest, bet pazemināta – sakalst. Mehāniskās daļas un atsperes paaugstināta mitruma rezultātā var pārklāties ar koroziju! Rekomendējam vēdināt telpas, lai saglabātu optimālu mitruma daudzumu. Ar slapjām drēbēm uz dīvāna nesēdēt ! Veicot mitro uzkopšanu, uzmanīties lai mitrums nesaskaras ar mēbeli ! Nepieļaut ķīmiski aktīvu vielu nonākšanu saskarē ar mēbeļu virsmām !

Ekspluatācija: Mēbeles novietot tikai dzīvojamajās telpās ! Pārliecinieties vai telpas grīda ir gluda un līdzena. Mēbeļu kājiņām(visām) jāatrodas uz grīdas. Nenovietot uz to virsmas smagus priekšmetus , tas var bojāt mēbeļu detaļas. Uz roku balstiem un dīvāna muguriņas nedrīkst sēdēt ! Uz mēbeles apsēsties lēni (nelekt , nekrist) ! Svars uz mēbeles jāsadala vienmērīgi (maksimālā slodze 35 kg uz katru koka latu). Nesēdēt uz dīvāna malas vai stūra. Mehānisms jālieto uzmanīgi, ievērojot drošības instrukcijas. Neļaut bērniem līdz 12 gadu vecumam nepieskatītiem lietot mēbeles ! Nenovietot uz mēbelēm asus priekšmetus (naži, šķēres un tamlīdzīgi) !

Atcerieties : Dīvāns saliktā veidā paredzēts sēdēšanai, izvilktā (ja paredzēta šāda funkcija) gulēšanai ! Saudzīga un pareiza mēbeļu mehānismu lietošana pagarina to kalpošanas ilgumu ! Ja mehānisms sāk izdot čīkstošas skaņas , tam jāveic apkope (attīrot un ieeļļojot). Izvelkamo dīvānu rekomendējam izklāt vismaz reizi mēnesī, izvēdināt veļas kasti un pārliecināties par mehānisma nevainojamu darbību un matraču elastību . Pārvietojot mēbeles raugieties , lai tiktu ievērotas drošības instrukcijas ! Pārvietot tikai 2-3 cilvēkiem (izvērtējot savus spēkus) paceļot . Nevilkt un necelt aiz roku balstiem vai mehānisma !

Tapsējuma kopšana : Mēbeļu tapsējumu nemazgāt veļas mašīnā !!! Audumu nežāvēt ar fēnu, gludekli vai citu sildošu elementu ! Tīriet audumu

nepieciešamības gadījumā ar putekļu sūcēju saudzīgajā režīmā līdz jaudai 200 W, lai nebojātu citus dīvāna slāņus . Izmantojot ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus, neuzklājiet tos tieši uz virsmas (sekojiet to lietošanas instrukcijām). Nokļūstot mitrumam uz virsmas nekavējoties to nosusiniet ar tīru salveti, ja šķidrums paspējis iesūkties ,ļaujiet tam izžūt ilgākā laikā vēdinot telpas . Lai nepaliktu traipa kontūra , lēnām kustībām tīriet virzienā uz traipa centru . Neļaujiet mājdzīvniekiem bojāt mēbeles ,tie var saskrāpēt vai sakost, kā arī notraipīt !

Neievērojot instrukcijas norādes mēbeles tiek noņemtas no ražotāja garantijas apkopes !!!